Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Posiadasz tę aplikację? Lepiej szybko ją odinstaluj zanim pieniądze znikną z twojego konta!

am 15:35 25 września 2018
Chodzi o aplikację QRecorder. Czescy antyhakerzy wskazują, że polscy użytkownicy tej aplikacji na smartfony z Androidem, są narażeni na oczyszczenie konta bankowego. Pierwsi ofiary aplikacji to Czesi.

Hakerzy, za pośrednictwem zawirusowanej aplikacji, ukradli w Czechach już miliony koron. Związek Banków Czeskich oficjalnie ostrzega, że użyli do tego aplikacji na smartfony QRecorder, która jest niczym innym jak dyktafonem, który każdy może sobie ściągnąć za darmo z Google Play. 

"Twórcy trojana wzięli na cel Czechy, kraje niemieckojęzyczne i Polskę. Identyfikują potencjalne ofiary po języku ustawienia programu lokalizacji" – tłumaczyli antyhakerzy, cytowani przez czeską prasę.

Złodziejska aplikacja, podczas koniecznej aktualizacji, instaluje trojana Spy Bankier – ten umożliwia okradanie kont bankowych. Wirus nie tylko kradnie hasła do konta bankowego, ale przekierowuje też SMS-y z hasłem do transakcji – to pozwala przelać pieniądze na zagraniczne konta, co jest niewidoczne dla właściciela konta.

Wciąż szacuje się jaka jest skala kradzieży. Rzecznik jednego z większych banków w Czechach apeluje, aby aplikację jak najszybciej odinstalować. Trwa kontrola rachunków klientów, którzy korzystają z mobilnej bankowości przez telefony z Androidem. 

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze