Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ponowny strajk nauczycieli we wrześniu? Minister Zalewska: nie dojdzie do niego

M.N. 17:53 16 maja 2019
Telewizja Republika
Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zawiesił strajk nauczycieli od 27 kwietnia – jednocześnie zapowiedział, że strajk może być kontynuowany we wrześniu. – Jestem przekonana, że nie dojdzie do tego strajku. Nauczyciele zrozumieli, że zostali oszukani- powiedziała dla Telewizji Republika Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej.

Matura 2019 rozpoczęła się natychmiast po majówce, czyli w poniedziałek 6 maja. Egzaminy maturalne 2019 będą trwały do 23 maja. 

Mam nadzieje, że młodzi ludzie dobrze napisali matury i dostaną się na wymarzone studia. Okres maturalny zwłaszcza na początku był napięty i uczniowie mieli prawo się stresować, jak i ich rodzice. Przypomnijmy o pierwszych dniach matur, kiedy spływały informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych, które na szczęście były fałszywe – mówiła na antenie Telewizji Republika Anna Zalewska. 

Współpracowaliśmy ściśle z policją i wszelkimi organami i dzięki temu uniknęliśmy w większości szkół przełożenia egzaminów. Sytuacją stresową były również klasyfikacje uczniów. Ten stres zażegnaliśmy również dzięki przyjętej ustawie, która umożliwiała klasyfikację dyrektorom szkół – tłumaczyła. 

Przypomnijmy, że przez pierwsze dni egzaminów maturalnych do szkół ponadgimnazjalnych docierały maile o podłożonych ładunkach wybuchowych. W poniedziałek, w pierwszym dniu matur, 122 szkoły zgłosiły do okręgowych komisji egzaminacyjnych, że otrzymały drogą mailową informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. We wtorek, w drugim dniu sesji egzaminacyjnej, takich sygnałów było 663. Wszystkie alarmy okazały się fałszywe.

To była zmasowana, dokładnie zaplanowana akcja, tak, aby nie można było odkryć sprawcy. Jest duża determinacja służb, aby namierzyć winnych za te wydarzenia – mówiła nam minister Zalewska. 

OKRĄGŁY STÓŁ EDUKACYJNY

Pierwszy etap rozmów poświęconych edukacji, zorganizowany z inicjatywy szefa rządu, odbył się w piątek 26 kwietnia w centrum konferencyjnym na PGE Narodowym, a obrady w podstolikach toczyły się we wtorek 30 kwietnia w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

W szkole jest wiele podmiotów. (…) Zabrakło prezesów ZNP i FZZ mimo trzykrotnego zaproszenia przez premiera Morawieckiego – mówiła Zalewska. 

KONTYNUACJA STRAJKU WE WRZEŚNIU?

– Jestem przekonana, że nie dojdzie do tego strajku. Nauczyciele zrozumieli, że zostali oszukani. Zapewniano ich, że dostaną pieniądze za strajk – my ostrzegaliśmy, że to niemożliwe. Po drugie nauczyciele przychodzą na spotkania, gdzie tłumaczę im wszelkie niedomówienia – podkreślała Minister Edukacji Narodowej. 

Przed nami przekonywanie nauczycieli, a przede wszystkim doprowadzenie, aby do końca czerwca mieć gotową ustawę. Chcemy by nauczyciele mieli pewność, że jesteśmy wiarygodni i jak coś mówimy to robimy to – dodała.

Musimy pamiętać, że to co pewne i stałe w edukacji to ciągła zmiana. My nadążamy za dziećmi, aby nie odbiegało to od otaczające nas rzeczywistości – zaznaczyła. 

START DO PARLEMENTU EUROPEJSKIEGO – ZARZUTY OPOZYCJI O RZEKOMEJ UCIECZCE DO BRUKSELI

Decyzja polityczna mojego obozu została podjęta. Kolejne zadania przede mną. Ja zasiadałam przez dwie kadencję w komisji ds. UE. Przypominam, że oddałam mandat, aby przeprowadzić bardzo trudną i wymagającą reformę szkolnictwa – przypomniała minister Zalewska.

System edukacji jest najbardziej zdecentralizowanym systemem. Wszystko zostało już zaprojektowane i zaplanowane. Słowem żartu dodam - opozycja musi się zdecydować, bo z jednej z strony mówią, że chcą mojego odwołania, a z drugiej abym została – dodała. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Prof. Legutko odpowiada na bestialskie ataki po wypowiedzi o "pederastii": Jeśli ktoś doszukuje się drugiego dna, ma złą wolę

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze