Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ponad 4 miliony ludzi uciekło z ogarniętej wojną domową Syrii

zm 19:59 9 lipca 2015
Twiiter
Jak podało dzisiaj biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), od 2011 roku kiedy rozpoczęła się wojna domowa w Syrii, z kraju uciekło ponad 4 miliony ludzi. To największa liczba uchodźców opuszczających kraj z powodu konfliktu od wojny domowej w Afganistanie w 1992 roku.

Agenda podała także, że poza ludźmi opuszczający Syrię, dodatkowej 7,6 miliona osób to uchodźcy wewnętrznie, którzy często przemieszczając się wewnątrz kraju stracili cały swój dobytek. To największa populacja uchodźców, którzy są ofiarami jednego konfliktu w ciągu jednego pokolenia komentował te dane Antonio Guterres, Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców.

To jest populacja, która potrzebuje wsparcia ze strony świata, lecz zamiast tego żyje w skrajnych warunkach i dalej pogrąża się w ubóstwie dodał Guterres

Konflikt w Syrii, który rozpoczął się w roku 2011, przerodził się w wojnę; siły prorządowe walczą w niej z wieloma rebelianckimi ugrupowaniami, w tym wspieranymi przez Zachód, a także z Frontem al-Nusra i dżihadystami z Państwa Islamskiego. Ugrupowania rebeliantów walczą też między sobą.

Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców to agenda Organizacji Narodów Zjednoczonych, która zajmuje się prowadzeniem i koordynacją międzynarodowych działań związanych z ochroną uchodźców.

Źródło: thestar.com, abcnews.go.com, unhcr-centraleurope.org

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze