Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polsko - amerykańskie rozmowy na temat obronności

lml 19:57 29 sierpnia 2017
mon.gov.pl
We wtorek podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomasz Szatkowski, przyjął delegację USA pod przewodnictwem amerykańskiego senatora Roberta Johnsona z Partii Republikańskiej. Senator Johnson jest m.in. przewodniczącym komisji ds. bezpieczeństwa narodowego oraz członkiem komisji ds. budżetu i spraw zagranicznych.

Wiceminister Szatkowski podziękował za amerykańskie zaangażowanie na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa europejskiego. Docenił wzmocnioną obecność wojskową USA na wschodniej flance NATO, w tym w Polsce. Wyraził także oczekiwanie, że zaangażowanie to będzie miało charakter długofalowy, jednocześnie podkreślając już podjęte i planowane przez naszą stronę działania ukierunkowane na zapewnienie jak najlepszych warunków stacjonowania wojsk sojuszniczych w Polsce.

Rozmówcy omówili również inne obszary współpracy dwustronnej Polski i USA, m.in. w zakresie planowanego pozyskania przez Siły Zbrojne RP zestawów PATRIOT. Poruszyli także kwestie związane z bezpieczeństwem europejskim, w tym rosyjsko-białoruskie ćwiczenie pk. ZAPAD 17.

Senator Johnson wyraził słowa uznania za utrzymywanie przez Polskę wysokiego poziomu wydatków na obronność i ambitny program modernizacji sił zbrojnych. Docenił ponadto zaangażowanie RP w bezpieczeństwo międzynarodowe, w tym udział w misji NATO w Afganistanie i koalicji przeciwko tzw. państwu islamskiemu.

Senator Johnson podczas wizyty w Europie odwiedzi także Grecję, Serbię, Turcję i Kosowo.

Źródło: mon.gov.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze