Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska zmierza w "autorytarnym i dyktatorskim" kierunku? Według Stuhra i Radziwiłłowicza tak

pmb 17:30 26 grudnia 2017
Twitter
Gośćmi, którzy wystąpili w TVN 24 byli Jerzy Stuhr i Jerzy Radziwiłłowicz. Podzielili się oni swoimi refleksjami na temat aktualnego stanu Polski i kierunku w którym, według nich, Polska zmierza.

Jerzy Stuhr był zdania, że w Polsce aktualnie zmienił się ustrój i to nie pierwszy raz w jego życiu: – To jest taki, moim zdaniem, przejściowy do policyjnego – podkreślił aktor. 

Kolejny z gości, Jerzy Radziwiłłowicz zgodził się ze słowami Stuhra i podkreślił, że Polska idzie w kierunku twardym, autorytarnym i dyktatorskim. – Jest to okropne, co się dzieje – stwierdził.

Pojawił się również wątek rzekomego poczucia wyższości Polaków, który tak uwierał rozmówców: – Lekarstwem na to nie jest wmawianie nam, że jesteśmy narodem wybranym, wyższym niż wszyscy, "Chrystusem Narodów". Że jesteśmy lepsi, że w naszej historii nie było niczego takiego co Polacy zrobiliby źle, bo Polak źle zrobić nie może – mówił Radziwiłłowicz. – Jeżeli na tym będziemy budować naszą wspólnotę, to część z nas, przynajmniej, dostanie ataku śmiechu – powiedział aktor.

Źródło: dorzeczy.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze