Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska przoduje w rankingu. Jesteśmy jednym z najbezpieczniejszych Państw UE

IO 13:47 16 marca 2021
Tylko 4,4 proc. Polaków zgłaszało przestępstwa, przemoc lub wandalizm w swojej okolicy w 2019 rokuFot. Canva
Według informacji Europejskiego Urzędu Statystycznego (Eurostat) Polska jest wśród państw, których obywatele najrzadziej zgłaszali przestępstwa, przemoc lub wandalizm w swojej okolicy w 2019 roku.

- Niewątpliwie duża w tym zasługa służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku, zwłaszcza polskiej policji - ocenił rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
Z danych opublikowanych przez Europejski Urząd Statystyczny wynika, że tylko 4,4 proc. Polaków zgłaszało przestępstwa, przemoc lub wandalizm w swojej okolicy w 2019 roku.

To jeden z najniższych wskaźników w UE. Niższy mają jedynie Litwa i Chorwacja. U naszych bałtyckich sąsiadów przestępstwa w swojej okolicy zgłosiło 3,2 proc. populacji, a nad Adriatykiem - 2,7 proc. Średnia unijna to z kolei 11 proc.

- Jak pokazują unijne dane, Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie o dużo mniejszej przestępczości, aniżeli w większości innych krajów europejskich - podkreślił rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

Wskazał, że oprócz europejskich danych potwierdzają to i nasze krajowe badania, według których ponad 96 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania.

- Na bezpieczeństwo wpływa ma również służba patrolowa, którą planujemy na podstawie analizy, ale także sygnały od społeczeństwa przesyłane m.in. na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - zaznaczył.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze