Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska prowadzi rozmowy z amerykańskimi inwestorami. Na liście 51 przedsiębiorstw

ds 18:00 10 listopada 2016
Mateusz Morawieckimr.gov.pl
– Prowadzimy rozmowy z 51 amerykańskimi inwestorami i myślę, że w ciągu 6-9 miesięcy usłyszycie państwo o bardzo wielu nowych inwestorach amerykańskich, którzy do Polski przyjeżdżają – powiedział w czwartek Mateusz Morawiecki.

Wicepremier dodał, że to największa liczba inwestycji, w sprawie których toczą się rozmowy. Sporo z nich ma dotyczyć przemysłu zbrojeniowego.

Mateusz Morawiecki odwiedził w czwartek zakłady PZL Mielec. Podczas przemówienia zaznaczył, że rząd zwraca dużą uwagę na bezpieczeństwo, z powodu potencjalnego zagrożenia konfliktem zbrojnym, który w tej chwili wisi nad europą.

Zakłady PZL Mielec mają odgrywać dużą rolę w polskim przemyśle, dlatego ostatnimi czasy włączono zakłady do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, powstałej na terenie kraju.

– W ostatnim czasie strefa nabiera rumieńców, przychodzą tutaj nowi inwestorzy. Dzisiaj bardzo ładnie rozwinęła skrzydła i zakłady takie jak te są chlubą SSE. To na pewno symbol reindustrializacji, o jaki nam chodzi – podkreślił minister rozwoju i finansów.

Źródło: wp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze