Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Polska na dzień dobry”. Sakiewicz: Antyszczepionkowcy prowadzą działania stricte wojenne

mm 8:38 22 marca 2021
Fot. PAP/Rafał Guz
Ilona Januszewska rozmawiał z red. Tomaszem Sakiewicz m.in. o przetasowaniach na polskiej scenie politycznej, tajemnicach Smoleńska i demonstracjach antycovidowców.

– Proces przeformowania polskiej sceny politycznej będzie nas zaskakiwał wielokrotnie – mówił red. Tomasz Sakiewicz. – Wielokrotnie przegrane przez opozycję wybory spowodowały utratę wiary w przejęcie władzy – dodał. – W tym układzie politycznym nikt nie da rady utworzyć rządu. Każdy szuka czegoś nowego, żeby móc uczestniczyć w życiu politycznym, w rządzeniu. Bo nie da się realizować obietnic wyborczych, nie mając wpływu na władzę – mówił publicysta.

Tomasz Sakiewicz skomentował także pełne oburzenia komentarze posłów Lewicy dotyczące przejścia Moniki Pawłowskiej do Porozumienia. – To słynne hasło bolszewików: tolerancja albo śmierć. I tak to dalej jest, tyle że dzisiaj już nie zabiją, ale pobija albo oplują. Lewica

to jest neomarksistowska rewolucja, która wyklucza istnienie innych poglądów, teraz robi się to w imię dobra LGBT. Wszystkie lewackie rewolucje zaczynają haseł tolerancji – mówił.

Gość programu odpowiedział na pytania o sytuację Jarosława Gowina. – Gowin skręcił raczej do środka. Środek został opuszczony przez Platformę, w jakimś stopniu też przez PSL. To, co w Polsce było nieistotne, czyli ten środek, teraz parę procent może dawać – powiedział.

Rozmowa dotyczyła także nagrań rozmów Klicha z Tuskiem. – Klich mówi: „można było zrobić więcej”. Ale tak naprawdę można było zrobić cokolwiek. On winę zwala na Tuska, słusznie zresztą obwiniając go za to, co się działo po katastrofie w Polsce. Tam była ogromna troska o to, żeby polska wersja nie różniła się niczym od rosyjskiej. Nikt nie zamierzał wtedy mówić o zamachu, ale na bazie bałaganu informacyjnego taka teoria mogłaby się przebić. Na samym wyjaśnianiu katastrofy nikomu nie zależało – powiedział Tomasz Sakiewicz. – Ta katastrofa nie miała nic wspólnego z cywilnym lotem, ale wybranie takiej ścieżki pozwoliło oddać wszystko w ręce Rosjan – dodał.

– Prokuratura cały czas zajmuje się tą sprawą. Oprócz tego działa komisja pod kierownictwem Antoniego Macierewicza. Komisja kończy już prace. W przypadku prokuratury badań też było sporo, wydano dużo pieniędzy, powołano wielu ekspertów. Czas, żeby prokuratura przedstawiła swoje wnioski – powiedział red. Sakiewicz.

– Porównywanie tego, że ktoś klął, do tego, że ktoś pomógł tuszować prawdopodobnie mordowanie prezydenta jest hańbiące. Tak może się zachowywać żul spod budki z piwem – mówił publicysta.

Tomasz Sakiewicz porównał antyszczepionkowców do antynardowoców, działań przeciwko społeczeństwu, narodowi. – Oni działają tak jak działa wróg: jeden rozsiewa bakterie, a drugi uniemożliwia obronę. To działania stricte wojenne. Nie twierdzę, że wszyscy mają takie podejście. Rozumiem zmęczenie restrykcjami, problemy przedsiębiorców. Ale podstawową racją jest walka z niewidzialnym wrogiem. Do tego niewidzialnego doszedł widzialny wróg. Braun działa przeciwko polskiemu narodowi – powiedział gość programu.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze