Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska dołącza do krajów, które bezwzględnie walczą z nieuczciwym pożyczaniem pieniędzy – lichwa nie przejdzie!

13:38 22 czerwca 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Bezpieczne zakupy na raty, chwilówki bez zdzierstwa, koniec z odbieraniem mieszkań za niespłacone pożyczki o wielokrotnie niższej wysokości czy limity kosztów dodatkowych i surowe kary za lichwę. Polska dołącza do krajów, które bezwzględnie walczą z nieuczciwym pożyczaniem pieniędzy.

 

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy antylichwiarskiej – pakiet zmian w prawie zakładający karę więzienia do pięciu lat za żądanie dodatkowo dwukrotnie wyższych niż maksymalne kosztów wynikających z umowy pożyczki. Zmiany w prawie mają skutecznie chronić Polaków przed plagą lichwiarzy i nadużyciami firm pożyczkowych, zahamują wykorzystywanie niewiedzy i ufności klientów, skończą też z żerowaniem przez naciągaczy na biedzie i życiowych tragediach.

– Projekt zapobiega przypadkom nadużywania silnej pozycji różnych firm pożyczkowych wobec słabszych obywateli. Bardzo często są to seniorzy, emeryci, ale też inni ludzie, których bieżące potrzeby są wykorzystywane do tego, aby narzucać różnego rodzaju opłaty i odsetki, których nie da się określić inaczej niż jako drakońskie – powiedział premier Mateusz Morawiecki.


Więcej w weekendowej "Codziennej".

Czytaj także:

TRAGEDIA! Polska turystka spadła z punktu widokowego

Źródło: p.woź.

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze