Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska Agencja Prasowa pozywa wydawcę Gazety Wyborczej. Agora ma spore kłopoty

ds 21:20 11 lipca 2017
Twitter
Polska Agencja Prasowa rozszerzyła właśnie pozew przeciwko spółce należącej do Adama Michnika, która jest wydawcą m.in. "Gazety Wyborczej". Chodzi o bezprawne wykorzystywanie treści PAP na łamach mediów wchodzących w skład spółki.

Jak wynika z informacji portalu "Wirtualnemedia.pl", PAP zarzuca Agorze wykorzystywanie treści, pomimo utraty prawa do korzystania z tych serwisów agencyjnych.

Agencja podkreśla, że Agora nie zaprzestała bezumownego korzystania z treści PAP nawet po otrzymaniu przedsądowego wezwania w tej sprawie. Zarząd Polskiej Agencji Prasowej zdecydował ostatecznie o skierowaniu sprawę na drogę sądową.

– W związku z pojawiającymi się informacjami o rzekomej rezygnacji przez PAP z dochodzenia od spółki Agora roszczeń związanych z bezprawnym wykorzystywaniem treści PAP informujemy, że cofnięcie pozwu miało na celu jedynie jego rozszerzenie o dodatkowy materiał dowodowy. W dniu 3 lipca pozew został złożony ponownie – podał Artur Dmochowski, prezes Polskiej Agencji Prasowej portalowi "Wirtualnemedia.pl".

Źródło: Wirtualnemedia.pl, niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze