Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Połowa Polaków nie chce Tuska w polityce

ma 10:38 29 lipca 2014
Donald Tusk, Prezes Rady MinistrówTelewizja Republika
50 proc. Polaków nie chce, by Tusk stanął na czele Rady Europejskiej jednocześnie chcąc, by premier zrezygnował z obecnego stanowiska – wynika w badania przeprowadzonego przez IBRIS Homo Homini dla „Rzeczpospolitej”.

Tylko 13 proc. respondentów chciałoby, aby Tusk objął szefostwo w Radzie Europejskiej. Natomiast co czwarty mieszkaniec Polski (25 proc.) chce odwołania Tuska z funkcji Prezesa Rady Ministrów. 12 proc. ankietowanych nie ma na ten temat zdania.

Badanie o charakterze ogólnopolskim zostało zrealizowane przez Homo Homini 25 i 26 lipca. Sondaż przeprowadzono na próbie 1100 osób.

Sam Premier Donald Tusk, pytany o ewentualne objęcie stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej odpowiedział, że nie wybiera się do Brukseli. Jak podawała dwa tygodnie temu „Rzeczpospolita”, kanclerz Niemiec Angela Merkel miała zaproponować Tuskowi to stanowisko.

Poparcie dla PO nieustannie spada. Wczoraj „Rzeczpospolita” w badaniu IBRIS Homo Homini podała, że różnica między partią Jarosława Kaczyńskiego a Donalda Tuska wynosi już 11 punktów procentowych. Zbadano też poparcie dla koalicji. PiS plus Polska Razem i Solidarna Polska mogą liczyć na 40 proc., PO – na 24 proc., a SLD plus Twój Ruch – 13 proc. głosów.

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze