Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polonia pielgrzymuje do sanktuariów maryjnych. Wśród tysięcy wiernych znalazł się Tomasz Adamek

am 11:14 12 sierpnia 2018
Google Maps
Do sanktuariów maryjnych w Stanach Zjednoczonych dotrą dziś pielgrzymki polonijne. Biorą w nich udział tysiące wiernych. Zgodnie z tradycją, pielgrzymi docierają do celu w drugą niedzielę sierpnia.

Największym wydarzeniem jest 31. Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy. Jej uczestnicy wyruszyli w drogę w czwartek sprzed parafii świętych Piotra i Pawła w miejscowości Great Meadows w stanie New Jersey. Po pokonaniu ponad 80 kilometrów, mają dziś dotrzeć Doylestown w Pensylwanii, gdzie mieści się Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Wśród uczestników tegorocznego przemarszu jest między innymi bokser Tomasz Adamek.

Inna duża pielgrzymka wyruszyła wczoraj z Chicago. Uczestnicy 31. Polonijnej Pielgrzymki Maryjnej w dwa dni mają do przejścia ponad 60 kilometrów. Ich celem jest Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville w stanie Indiana.

Pielgrzymki mają charakter modlitewny i pokutny. Jak mówią wierni, wspólna droga jest dla nich okazją do spowiedzi świętej i przemyśleń nad codziennością. Zdarza się, że podczas drogi, osoby czujące się samotnie na obczyźnie, znajdują przyjaciół. Wielu uczestników na pielgrzymi szlak wraca co roku. 

Źródło: IAR, polskieradio.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze