Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polka znieważyła obywatela Mali. Grozi jej do 3 lat więzienia

IO 21:03 5 marca 2021
Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi młodej mieszkance Krakowa za znieważenie obcokrajowca z powodu jego przynależności rasowej - podała policja.

Krakowska policja otrzymała zgłoszenie od 51-letniego obywatela Mali, że chwilę wcześniej młoda kobieta w centrum Krakowa, zwyzywała go i naubliżała mu z powodu jego przynależności rasowej.

Mundurowi natychmiast przystąpili do sprawdzenia pobliskich ulic, szukając osoby o podanym wyglądzie. Po chwili policjanci zauważyli kobietę, odpowiadającą rysopisowi sprawczyni. Policjanci natychmiast wylegitymowali 22-latkę, która następnie została zatrzymana - mówi mł. insp. Sebastian Gleń.

Niedługo później funkcjonariusze zauważyli odpowiadającą rysopisowi kobietę, którą wylegitymowali, a następnie zatrzymali. Mężczyzna potwierdził, że jest to osoba, która go znieważyła. 

– 22-latka po zebraniu materiału dowodowego usłyszała 1 marca zarzut publicznego znieważenia z powodu przynależności rasowej – podał rzecznik policji.

Po zebraniu materiału dowodowego zatrzymana usłyszała zarzut publicznego znieważenia z powodu przynależności rasowej. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP/krakow.naszemiasto.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI: Mali, Kraków, rasa


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze