Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Policja podsumowała Euro U-21. „Spokojnie i bezpiecznie. Atmosfera wspaniała”

lml 9:41 2 lipca 2017
u21poland.com
Mnóstwo sportowych emocji i trybuny pełne kibiców towarzyszyły Mistrzostwom Europy UEFA EURO U21, które odbyły się w naszym kraju. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników, kibiców, mieszkańców i tysięcy obcokrajowców z całego świata, czuwało kilka tysięcy policjantów. Impreza przebiegła bardzo spokojnie i bezpiecznie, a w tym czasie nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń. Policjanci nie tylko przygotowali całe zabezpieczenie imprez, tak żeby każdy mógł cieszyć się z uczestnictwa w nich, ale także służyli pomocą, udzielali informacji, czy też wskazywali drogę.

Policjanci przygotowywali się do tego przedsięwzięcia od kilku miesięcy. Zarówno kibice, jak i mieszkańcy miast mogli cieszyć się w pełni tym wydarzeniem, ponieważ o bezpieczeństwo zarówno w dniach meczowych, jak i w pozostałych, zadbali polscy policjanci, którym towarzyszyli włoscy i szwedzcy funkcjonariusze. Dla Policji jednym z najważniejszych zadań była prawidłowa organizacja i zabezpieczenie przebiegu imprezy. Funkcjonariusze korzystali w tym zakresie z dobrych praktyk i dotychczasowych doświadczeń.

Nad bezpieczeństwem sympatyków sportu czuwało kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze w mundurach i po cywilnemu zabezpieczali mecze, treningi, przejazdy zawodników i przemarsze kibiców. Policjanci wszystkich pionów: prewencji, ruchu drogowego czy kryminalnego zabezpieczali trasy dojazdowe, okolice stadionów, kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach, dbali o bezpieczeństwo na drogach dojazdowych. Stróże prawa wspierani byli przez funkcjonariuszy z innych służb mundurowych. Wytężona służba kilku tysięcy funkcjonariuszy w dniach rozgrywek jak i w pozostałych przyniosła spodziewane efekty. Wszyscy bez przeszkód dotarli na mecze i z nich wrócili.

Spokojna atmosfera towarzysząca meczom Mistrzostw Europy U21 była wynikiem m.in. wysokiej kultury kibiców. Podobnie jak podczas Światowych Dni Młodzieży czy Euro 2012 policjanci spotykali się na każdym kroku z przejawami dużej sympatii i życzliwości zarówno ze strony polskich kibiców jak i licznie przybyłych na mistrzostwa obcokrajowców. To wszystko z kolei przełożyło się na ilość policyjnych interwencji podczas zabezpieczenia tych sportowych wydarzeń. Podczas działań Policja nie odnotowała żadnych poważnych incydentów.

Działania wykonane przez funkcjonariuszy dały gwarancję spokojnego przebiegu wszystkich przedsięwzięć oraz zapewniły bezpieczeństwo uczestnikom, podróżnym i mieszkańcom naszego kraju.

Źródło: policja.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze