Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polexit? Jaki polexit? Adam Bielan pokazał ile znaczą słowa opozycji! „Unia Europejska to my”

pmb 15:49 13 stycznia 2019
Wikimedia Commons/Materiały prasowe biura poselskiego Adama Bielana
– Byliśmy, jesteśmy i chcemy pozostać w centrum Europy. Dziś stanowczo mówimy: Unia Europejska to nie jest jakaś wydumana alternatywa strategii meta-teoretycznych, Unia Europejska to my – powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan, podczas konwencji partii Porozumienie w Krakowie.

– My, Polacy, jesteśmy obywatelami kraju o wielowiekowej tradycji, zakorzenionej głęboko w rdzeniu kultury i tożsamości europejskiej. Byliśmy, jesteśmy i chcemy pozostać w centrum Europy. Dziś z całą stanowczością i przekonaniem mówimy: Unia Europejska to nie jest jakaś wydumana alternatywa strategii meta-teoretycznych. Unia Europejska to my – przekonywał polityk podczas swojego przemówienia.

– Naszą aspiracją pozostaje niezmiennie Europa wolnych narodów i równych państw, bezwzględnie respektujących zasady partnerstwa. Dlatego uważamy iż w dobrze pojętym interesie UE i jej państw członkowskich leży przeciwdziałania powstawaniu tzw. różnych prędkości, zarówno tych nieformalnych, jak i prawnie instytucjonalnie przypieczętowanych – mówił.

– Opowiadamy się za jednością Unii Europejskiej przeciw podziałom. Bieżące i partykularne różnice polityczne nie mogą uzasadniać i usprawiedliwiać żadnych podziałów. Te oznaczają bowiem wprost osłabienie wspólnej Europy – stwierdził wicemarszałek Senatu.

Źródło: tvp.info/niezalezna.pl/twitter.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze