Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polexit? Andrzej Duda: to jest nierealne. To bzdura. To czysta gra polityczna, próba pewnej manipulacji

pmb 21:15 2 maja 2019
Wikipedia/Radosław Czarnecki/CC BY-SA 4.0
Mnie bardzo martwi sytuacja, kiedy rzeczywiście poważni politycy wychodzą i mówią o tym, że ktoś chce wyprowadzić Polskę z Unii, że to jest realne. To jest nierealne. Jest to bzdura – powiedział prezydent Andrzej Duda, który wystąpił w specjalnym wydaniu programu „Tak jest” w TVN24.

– Uważam, że Unia powinna mieć otwarte drzwi – tak samo zresztą jak NATO – dla kolejnych państw, żeby kolejne państwa przychodziły do Unii Europejskiej i były razem wspólnie w tej zjednoczonej Europie – mówił prezydent.

– Są oczywiście ludzie, którzy są generalnie przeciwni Unii Europejskiej. Mamy, proszę państwa, demokrację i w związku z tym można mieć różne poglądy, można te poglądy głosić. Nawet na ulicach Warszawy takie poglądy przeciwko Unii Europejskiej były głoszone. Można to robić legalnie, bo wolno demonstrować swoje poglądy – zaznaczył Andrzej Duda.

– Natomiast mnie bardzo martwi sytuacja, kiedy rzeczywiście poważni politycy wychodzą i mówią o tym, że ktoś chce wyprowadzić Polskę z Unii, że to jest realne. To jest nierealne. Jest to bzdura. Jest to czysta gra polityczna, próba pewnej manipulacji politycznej z czym trudno mi się jest pogodzić – podkreślił.

– Nie ma dzisiaj żadnej poważnej siły politycznej, która nie widziałaby korzyści wynikających z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, która uważałaby, że powinniśmy się rozwijać poza Unią Europejską.

Źródło: tvn24.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze