Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polacy z problemami

łj 10:17 8 stycznia 2016
facebook.com/orlenteam
Pokonany przez zawodników czwarty etap Rajdu Dakar, należał do jednych z najtrudniejszych z 13 zaplanowanych odcinków. Był to pierwszy tzw. maraton, po którym uczestnicy nie mogli liczyć na pomoc ze strony swoich mechaników. Kierowcy pokonali pętle z Jujuy do Jujuy, rywalizacja miała miejsce na ekstremalnej wysokości 3500 m.n.p.m. Uczestnicy mocno odczuli zmianę wysokości i narzekali na złe samopoczucie oraz słabnące pojazdy. Niestety problemy nie ominęły Polaków.

Jacek Czachor i Marek Dąbrowski stracili 7 godzin na wymianę uszkodzonej skrzyni biegów. W piasku i palącym słońcu udało im się wrócić do rywalizacji, pomimo że ich udział w Dakarze stał pod dużym znakiem zapytania. To spory sukces Jacka i Marka oraz ich mechaników, że udało im się usunąć tak poważną usterkę. Niestety po stracie cennego czasu, nie będą się liczyli w walce o czołowe lokaty. Polscy weterani spadli w generalce na 99. miejsce. Jednakże Dakar to wyzwanie i samo pokonanie linii mety jest sporym osiągnięciem.

Problemy nie ominęły Rafała Sonika, który zmagała się z wyciekiem oleju. Szczęśliwie Sonik osiągnął linię mety na 10 pozycji i będzie mógł dalej ścigać się o najwyższe laury. Aktualnie zajmuje 7 miejsce w klasyfikacji generalnej. W swoim drugim Dakarze świetnie sobie radzi Kuba Piątek. Reprezentant Akademii Orlen Team ściga czołówkę i osiąga coraz lepsze rezultaty. W pierwszej części maratonu zanotował 27 czas, tym samym zajmuje 32 miejsce w klasyfikacji motocyklistów.

Rywalizację kierowców samochodowych dominują zawodnicy ze stajni Peugeota. Po dwóch wygranych odcinkach, Sebastian Loeb musiał uznać wyższość kolegi z zespołu Stephane Peterhansela, do kolegów z zespołu dołączył Carlos Sainz. Tym samym całe podium czwartego etapu zajęli zawodnicy jeżdżący Peugeotami. Reprezentanci Orlen Team Kuba Przygoński i Adam Małysz bez większych problemów technicznych przekroczyli metę w Jujuyni. Przygoński debiutujący w klasyfikacji samochodowej jedzie coraz pewniej. Po czterech etapach zajmuje 14 miejsce w generalce, o cztery miejsca niżej sklasyfikowany jest Adam Małysz. 


Źródło: dakar.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze