Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polacy opracowali cud techniki. To będzie przełom w diagnostyce i leczeniu raka

11:48 11 marca 2019
pixabay
Czy możliwe jest wykrycie nowotworu i określenie stopnia jego złośliwości w ciągu kilku minut, a nawet sekund? Okazuje się, że tak. Pozwalają na to innowacyjne narzędzia diagnostyczne – ramanowska biopsja optyczna i wirtualna histopatologia – opracowane w Laboratorium Laserowej Spektroskopii Molekularnej (LLSM) Politechniki Łódzkiej.

Zdaniem naukowców jest to przełom jakościowy dla pacjentów, umożliwiający onkologom otrzymanie w czasie rzeczywistym precyzyjnego, obiektywnego wyniku badań.

Kierownik LLSM prof. Halina Abramczyk podkreśla, że laboratorium opracowało gotową do komercjalizacji innowacyjną metodę biopsji optycznej, służącą do identyfikacji nowotworów oraz wirtualnej analizy histopatologicznej, opartą na pomiarach światła rozproszonego Ramana. Naukowcy opracowali także metodę ramanowskiej nawigacji chirurgicznej, ułatwiającą usunięcie nowotworu podczas operacji.

– Dysponujemy również testami, które pozwolą, na podstawie badania krwi, zaledwie w ciągu kilku sekund oznaczyć markery nowotworowe Ramana – dodała prof. Abramczyk.


Naukowcy zapewniają, że innowacyjna technika oparta na spektroskopii Ramana, wykorzystywana w identyfikacji raka i tworzeniu obrazów tkanek nowotworowych, jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta.

 

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze