Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polacy nie chcą emigrować! 87 proc. nie rozważa wyjazdu z kraju

AS 16:50 22 maja 2018
PxHere
Według raportu Work Service "Migracje zarobkowe Polaków VIII" aż 87 procent Polaków nie rozważa wyjazdu z kraju w poszukiwaniu pracy. Ponadto, 40 procent Polaków nie bierze emigracji pod uwagę, z powodu atrakcyjnych zarobków w kraju. Są to najlepsze wyniki w historii badań.

Według raportu 11,8 proc. badanych rozważa emigrację zarobkową - To wynik o 2 pkt. proc. niższy niż w poprzedniej edycji badania, a zarazem najniższe wskazanie w historii badań - zauważono.  Emigrację rozważają przede wszystkim osoby w wieku 18-24 lata i 35-44 lata.

- Co istotne, 85 proc. planujących wyjazd stanowią osoby niemające wyższego wykształcenia. Obecnie tylko 1/5 Polaków z wykształceniem zawodowym myśli o wyjeździe, co stanowi wskazanie o 9 pkt. proc. niższe niż w poprzedniej edycji - pokreślono w sondażu. 

W raporcie zauważono, że 69 proc. badanych, którzy chcą emigrować, ma pracę, a jedynie 13 proc. bezrobotnych rozważa wyjazd. 

Ponadto sondaż pokazuję, że głównym potencjalnym kierunkiem emigracji są Niemcy - wskazało je 31 proc. osób deklarujących chęć 

Głównymi powoadami, które powstrzymują przed wyjazdem jest  przywiązanie do rodziny i przyjaciół.

–  Co istotne, 40 proc. Polaków nie chce emigrować z powodu atrakcyjnej pracy w kraju, co jest wyższym wskazaniem o 5 pkt. proc. w porównaniu do wyników sprzed roku. Tylko 5 proc. Polaków boi się emigracji ze względu na złe traktowanie naszych rodaków poza krajem - podkreślono 

Badanie zostało zrealizowane 20-29 marca 2018 r. na zlecenie Work Service przez instytut badawczy Kantar Millward Brown. 

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze