Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polacy masowo wspierają abp Jędraszewskiego, podczas gdy jeden z dominikanów nawołuje do...

PR 9:05 5 sierpnia 2019
Dominikanin Paweł Gużyński, chce dymisji arcybiskupa Marka Jędraszewskiego po jego słowach o "tęczowej zarazie". "Zaczynam od jutra, jeden list lub e-mail na tydzień aż do skutku" - pisze na swoim profilu na Facebooku. Jednocześnie wielu Polaków przy współudziale Klubów Gazety Polskiej – organizuje wiec poparcia dla krakowskiego metropolity.

 

Krakowski metropolita abp Marek Jędraszewski podczas homilii w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego nawiązał do współczesnej sytuacji w Polsce.

- Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa – dodał duchowny.

Słowa wywołały burzę w mediach. Pojawiły się liczne głosy przychylne arcybiskupowi ale też i takie, które go krytyjują, wręcz atakują.

- Kiedy przed wielu laty byłem aktywistą Amnesty International, słaliśmy do różnych instytucji na całym świecie listy w sprawach prześladowanych osób, aby wytwarzać nieustający nacisk. Robiliśmy to tak długo, dopóki sprawa nie znajdowała jakiegoś sensownego finału - zaczął swój wpis na Facebooku dominikanin Paweł Gużyński.

- Proponuję, abyśmy od jutra zaczęli wysyłać listy do abp. Jędraszewskiego z wyrazem oczekiwania, że honorowo poda się do dymisji z powodu słów o "tęczowej zarazie" - kontynuuje Gużyński.

- Jeżeli zrobimy to wspólnie, konsekwentnie i z zachowaniem należytego szacunku dla urzędu biskupa, będzie to miało przynajmniej siłę wyrazu naszej przyzwoitości. Taki nasz katolicki maraton pisania listów - stwierdził.

 

 

Ataki na abpa Jędraszewskiego przyjęte zostały z oburzeniem przez wielu Polaków. Dlatego organizują – przy współudziale Klubów 

Gazety Polskiej – wiec poparcia dla krakowskiego metropolity (sobota (10. sierpnia), godz. 15.00, ul. Frańciszkańska 3, Kraków).

 

Czytaj także:

„Kościół zawsze był znakiem sprzeciwu i tak pozostanie”

Źródło: Telewizja Republika, facebook

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze