Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pokrętna logika Grodzkiego! Nawiązując do antypolskiej rezolucji PE mówił o suwerenności i niepodległości...

M.N. 13:52 17 stycznia 2020
Sprawa niepodległości i suwerenności Polski mnie, jako Tomaszowi Grodzkiemu - profesorowi, jako marszałkowi Senatu Rzeczpospolitej jest najdroższą wartością - oświadczył dzisiaj marszałek Senatu.

Dziennikarze prosili marszałka o komentarz do wypowiedzi polityków PiS, którzy zarzucali europosłom opozycji i opozycyjnym senatorom, że "wynoszą" polskie sprawy poza kraj i chcą oddać część kompetencji dot. ustroju prawnego w Polsce za granicę.

"Nie chcę już przypominać z historii, kto pierwszy żądał dyskusji w PE. Swego czasu nie prezydent, ale pan europoseł Andrzej Duda, czy pan minister Zbigniew Ziobro. Ale przypominam, że jeżeli już Unię Europejską i Parlament Europejski uznajemy za obcych, to na miejscu europosłów PiS złożyłbym mandaty i przestał pobierać wynagrodzenia" - powiedział Grodzki.

"Jeżeli zaś uznajemy, że jesteśmy (w UE) wspólnotą wartości, którą dzielimy z innymi krajami Unii, to nie ma żadnego zagrożenia. Wręcz jest to czynnik, który gwarantuje nam, że pozostajemy w rodzinie cywilizacji zachodniej, przestrzegając tych wartości, które tam obowiązują, czyli praworządności, trójpodziału władzy, check-and-balance" - podkreślił marszałek. Nie można UE traktować jedynie jak "swego rodzaju skarbonki do dawania pieniędzy" - dodał.

 

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech, w której stwierdza, że sytuacja w obu państwach się pogarsza, dlatego Komisja Europejska i Rada UE powinny wykorzystać dostępne narzędzia, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych.

Źródło: niezalezna.pl, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze