Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pokonałeś koronawirusa – pomóż! Ministerstwo Obrony Narodowej apeluje

JD 10:28 10 listopada 2020
Pokonałeś koronawirusa - pomóż! Oddaj osocze. pexels.com/PolinaTankilevitch
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zwraca się z prośbą o oddanie osocza do żołnierzy Wojska Polskiego. W Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaczyna brakować osocza, które jest źródłem leku dla chorych na koronawirusa i wspiera ich powrót do zdrowia. W przypadku ciężkiego przebiegu choroby osocze ozdrowieńców, zawierające przeciwciała, może wspomóc walkę chorego z Covid-19.

Minister Mariusz Błaszczak zwraca się się do żołnierzy, którzy pokonali Covid-19.

 - Oddawanie osocza jest gestem, który ma ogromne znaczenie. Sam, kiedy tylko będzie to możliwe też oddam osocze - deklaruje Mariusz Błaszczak.

Minister Mariusz Błaszczak odwołuje się do postawy Generała Jarosława Miki, który oddał osocze po przejściu Covid-19.

 - Proponuję wziąć przykład z Generała Jarosława Miki, Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, który był jednym z pierwszych pacjentów zakażonych koronawirusem w Polsce i nie wahał się ani chwili, by oddać osocze po wyzdrowieniu. To właśnie pan Generał będzie koordynował zbiórkę osocza w Wojsku Polskim - powiedział minister.

Narodowe Centrum Krwiodawstwa informuje, że osoby chcące oddać osocze powinny skontaktować się z najbliższym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w celu umówienia wizyty. Dawcami osocza mogą być osoby w wieku 18 – 65 lat, które przeszyły COVID-19 i są już zdrowe. Jeśli ozdrowieńcy chcą oddać osocze chorym, od ustąpienia objawów musi minąć co najmniej 28 dni lub 18 dni od zakończenia izolacji.

Osocze ozdrowieńców jest skutecznym sposobem walki z Covid-19. Z jednego pobrania osocza może skorzystać trzech chorych.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze