Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Podzielmy się swoim rodzinnym ciepłem". Para Prezydencka zachęca do udziału w akcji Caritasu

JJ 20:25 30 listopada 2020
Prezydent Andrzej Duda: Bądźmy sobie bliscy i otwarci na innychJakub Szymczuk/Prezydent.pl
Zbliża się Boże Narodzenie, dlatego para prezydencka jak co roku zachęca do włączenia się w akcję Caritasu "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Tak niewiele trzeba, aby pomóc potrzebującym - wystarczy kupić świecę Caritasu.

– Niech nasze domy rozjaśni światło świec Caritasu. Podzielmy się swoim rodzinnym ciepłem z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy. Zebrane środki pozwolą sfinansować tysiącom dzieci obiady, zajęcia rehabilitacyjne i inne ważne potrzeby – zachęca w spocie pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda.

Jak podkreśliła małżonka głowy państwa, dzięki tej pomocy „wielu najmłodszych (…) będzie mogło rozwinąć swoje talenty i zainteresowania”.

– Bądźmy solidarni zawsze, ale zwłaszcza w tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich roku. Epidemia koronawirusa wpłynęła na sytuację wielu polskich rodzin. Przyniosła całkowitą zmianę życia codziennego, nieoczekiwane przeciwności i ograniczenia, a przede wszystkim niepokój o przyszłość i bezpieczeństwo najbliższych – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

– W takich chwilach próby szczególnie potrzebujemy życzliwości i wzajemnego wsparcia. W te najbardziej rodzinne święta w roku dodawajmy sobie nawzajem otuchy i nadziei – dobrym słowem i wspólną radością, ale też konkretnym czynem – dodała pierwsza dama.

Duda podziękował „wszystkim, którzy razem tworzą to wspaniałe i ogromnie ważne dzieło: katolikom, protestantom, prawosławnym, wszystkim ludziom dobrej woli”. Jak dodała głowa państwa, ten „ekumeniczny wysiłek na rzecz bliźnich” jest świadectwem wspólnoty wszystkich Polaków oraz łączących nas wartości.

– Życzę Państwu, życzę nam wszystkim, byśmy razem, solidarnie pokonali obecne trudności. Bądźmy sobie bliscy i otwarci na innych – zakończył prezydent.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze