Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Podziały w prawosławiu po spotkaniu Cyryla I z papieżem

mb 11:29 27 kwietnia 2016
TWITTER@BREAKING3ZERO
Nie milkną głosy krytyki wewnątrz rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej po spotkaniu patriarchy Cyryla I z papieżem Franciszkiem. Głos w tej sprawie zabrał metropolita wołokałamski Hilarion.

Papież Franciszek I spotkał się w lutym ze zwierzchnikiem rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, patriarchą Cyrylem I. Spotkanie to wzbudziło niegasnący do dzisiaj, negatywny odzew w części środowisk prawosławnych. Postawa jednego z biskupów oraz środowiska świeckich zaowocowała niedawno skierowaniem do Cyryla listów protestacyjnych. Przewodniczący Wydziału Zewnętrznego kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego, metropolita wołokałamski Hlarion, przestrzegł przed rozdmuchiwaniem antypatriarszych nastrojów.

Metropolita przypomniał, że spotkanie pomiędzy papieżem Franciszkiem a patriarchą Cyrylem I dotyczyło przede wszystkim obrony chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Zdaniem Hilariona antykatolickie środowiska w rosyjskiej Cerkwi stanowią margines, jednak ich działania mogą doprowadzić do izolacji prawosławnego kościoła na arenie międzynarodowej.  

Źródło: gosc.pl, pl.radiovaticana.va

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze