Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Podwyżki opłat za mieszkania już od stycznia. Wzrost cen za wywóz śmieci, prąd i podatek od nieruchomości

JD 14:46 17 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne.pexels.com/Terje Sollie
W ciągu roku utrzymanie mieszkania przez statystyczną rodzinę wzrosło o 56 złotych. Niestety to nie koniec podwyżek.

W 2021 roku więcej zapłacimy za prąd i wywóz śmieci. Wzrośnie też podatek od nieruchomości. Usługi związane z posiadaniem mieszkania takie jak ogrzewanie, energia elektryczna, rachunki za wodę czy wywóz śmieci są obecnie najszybciej drożejącą kategorią, która składa się na wzrost kosztów życia.

Obecnie polska rodzina wydaje o 56 złotych więcej na utrzymanie gospodarstwa domowego niż rok temu. Warto zaznaczyć, że ta kwota ta nie uwzględnia rat kredytów zaciągniętych na zakup nieruchomości.

Rosnące koszty utrzymania mieszkań to przede wszystkim zasługa drożejącej energii elektrycznej i rosnących opłat za wywóz śmieci. Ceny za prąd wzrosły o prawie 12 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Natomiast koszt wywozu śmieci wzrósł o 53,5 proc. Według danych Eurostatu usługi firm wywożących śmieci zdrożały najszybciej w całej Europie.

W następnym roku możemy się spodziewać kolejnych podwyżek za wywóz śmieci oraz energię elektryczną. Koszty utrzymania nieruchomości w 2021 r. podniesie również podatek od nieruchomości. Większość gmin zaktualizowała stawki do maksymalnych dopuszczalnych, a te w 2021 roku będą o 3,9 proc. wyższe niż w bieżącym roku.

Źródło: dziennik.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze