Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Podwodne trzęsienie ziemi. W Indonezji zadrżały budynki

jm 16:27 10 kwietnia 2021
Trzęsienie ziemi było odczuwalne w mieście Malang i miało siłę 6,7 stopniFot. PAP/EPA/ROY RG
Amerykańska służba geologiczna USGS poinformowała, że niedaleko indonezyjskiej wyspy Jawy miało miejsce podwodne trzęsienie ziemi. Zginęło co najmniej sześć osób.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,7 stopni miało miejsce w Indonezji niedaleko miejscowości Malang. Epicentrum wstrząsu znajdowało się 82 kilometry pod dnem oceanu, w odległości 44 kilometrów od lądu na pełnym morzu. W komunikacie wydanym przez służbę monitoringu nie wydano ostrzeżenia o tsunami.

Opublikowane nagrania pokazały zawalony sufit w szpitalu, a także gruzy na podłodze lokalnego parlamentu w Blitar, na południowy zachód od Malang.

Trzęsienie było tak silne, że uszkodziło budynki na głównej indonezyjskiej wyspie Jawa i wstrząsnęło turystycznymi hotelami Bali.

Co najmniej sześć osób zginęło, a jedna została poważnie ranna.

- wszystko się kołysało. To było mocne trzęsienie i trwało bardzo długo - powiedziała rezydentka Ida Magfiroh.

Indonezja doświadcza częstej aktywności sejsmicznej i wulkanicznej ze względu na swoje położenie. Znajduje się ona w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, czyli strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych, złożonej z pasu rowów oceanicznych, łuków wyspowych i aktywnych wulkanów, która otacza niemal nieprzerwanie Pacyfik na długości ok. 40 tys. km. W tej strefie znajdują się 452 wulkany i występuje tu ok. 90 proc. wszystkich trzęsień ziemi na świecie.

Źródło: jknewstoday.com/pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze