Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Podczas Mistrzostw Świata na Rosję spadnie „plaga egipska”

M.N. 11:39 1 lutego 2018
YouTube
Zbliżają się Mistrzostwa Świata. Korzystając z piłkarskich rozgrywek Putin chce pokazać Rosję od najlepszej strony. Tymczasem jego urzędnicy ostrzegają: stadionom grozi plaga szarańczy.

Mecze mają być rozgrywane w lipcu na 12 stadionach w 11 miastach. Piotr Czekemarew, szef departamentu ds. produkcji zbóż w Ministerstwie Rolnictwa, wróży piłkarzom i kibicom duże kłopoty. W czasie letniej imprezy boiska pokryć mogą głodne owady.

– Nauczyliśmy się już, co robić z szarańczą. Ale jak nie doprowadzić w tym roku do skandalu na światową skalę? Wszyscy do nas zjeżdżają. Boiska są idealnym miejscem dla szarańczy. Jakim cudem miałyby nie chcieć tam przylecieć - "The Guardian" cytuje słowa urzędnika podczas imprezy rolno-spożywczej w Moskwie.

Według Czekemarewa problem jest poważny. W południowej Rosji te owady zaatakowały ponad milion hektarów ziemi rolnej. Wśród zagrożonych rejonów znajduje się jedno z miast, gdzie będą rozgrywane mecze - Wołgograd.

W biblijnej Księdze Wyjścia atak szarańczy opisywany jest jako jedna z 10 plag egipskich. Dziś to głównie problem niszczenia plonów czy przerwanego meczu, kiedyś była to jednak sprawa życia i śmierci. W 125 rokie p.n.e. owady doprowadziły do śmierci 800 tys. mieszkańców Afryki. W zeszłym roku w Rosji zaatakowała w Dagestanie i Kraju Stawropolskim, rok wcześniej wybrzeże Morza Czarnego.


Źródło: o2.pl, YouTube

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze