Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Po katastrofie, Boeingi 737 Max zawieszone w Etiopii i Chinach

PR 10:58 11 marca 2019
pixabay
Etiopskie linie lotnicze wstrzymały loty wszystkich boeingów 737 Max po niedzielnej katastrofie maszyny tego typu. Samolot rozbił się w drodze do stolicy Kenii, Nairobi. Na pokładzie było 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Nikt nie przeżył katastrofy. Maszyna runęła na ziemię 6 minut po starcie.

 

W oficjalnym komunikacie przewoźnika czytamy, że zawieszenie rejsów na samolotach tego typu potrwa do wyjaśnienia przyczyn tragedii. Ostatni wypadek etiopskie linie lotnicze zanotowały 9 lat temu.

Decyzję o zawieszeniu lotów boeingami 737 podjęły też chińskie linie lotnicze. Chiński przewoźnik zamierza przeprowadzić szczegółowy przegląd tych samolotów po drugim w ostatnim czasie wypadku maszyny tej serii. Poprzednia katastrofa boeinga 737 CO MAX 8 wydarzyła się we wrześniu ubiegłego roku. Samolot indonezyjskich linii Lion Air spadł do morza krótko po starcie z Jakarty. Zginęło 189 osób.

Boeing 737 to jedna z najpopularniejszych wąskokadłubowych konstrukcji Boeinga. Od wielu lat jest wykorzystywany przez wiele linii lotniczych na świecie i uważany za bardzo bezpieczny.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze