Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Płk Małecki: Polskie służby nie są przygotowane na zagrożenia związane z uchodźcami

mk 14:04 5 września 2015
płk Grzegorz Małeckitelewizja republika
– Obecnie polskie służby nie są przygotowane na zagrożenia związane z uchodźcami. Miejmy nadzieję, że jednak będzie gotowa – mówił w programie „Rozmowa ściśle jawna” płk Grzegorz Małecki. Były sekretarz Kolegium ds. Służb Specjalnych podkreślał potrzebę kompleksowej reformy systemu bezpieczeństwa państwa.

Płk Małecki podkreślał, że Polska nie stanowiła nigdy celu zagrożenia terrorystycznego, była raczej terenem, gdzie terrorystki przygotowywali się do zamachów na Zachodzie.

– Nigdy nie byliśmy przygotowaniu na takie zagrożenia, stąd i struktury służb nie są przygotowane na taki scenariusz, jaki ma miejsce w krajach zachodniej Europy – stwierdził.

Jego zdaniem ewentualna reforma służb specjalnych, czy raczej całego systemu wywiadowczego i bezpieczeństwa państwa to praca na wiele lat. – To są pomysły nie na już, lecz na przyszłość. W związku z powyższym tak należy postrzegać zmiany systemowe służb – ocenił płk Małecki.

– Do tej pory popełnialiśmy błędy przy reformowaniu służb, zajmując się poszczególnymi instytucjami. Potrzeba kompleksowych rozwiązań dla całego systemu bezpieczeństwa państwa – zaznaczył były sekretarz Kolegium ds. Służb Specjalnych.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze