Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Plan ministra Morawieckiego. "Musimy wzmacniać polską gospodarkę od środka"

dcz 10:45 16 lutego 2016
FLICKR/KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW/domena publiczna
Minister rozwoju zapowiedział wczoraj wdrożenie planu rozwoju gospodarczego na którego realizację przeznaczono 1,4 biliona złotych. – Musimy wzmacniać polską gospodarkę od środka – mówił Mateusz Morawiecki zapowiadając wprowadzenie planu. Dzisiaj szczegóły projektu będzie omawiać Rada Ministrów.

– Musimy pomagać firmom polskim i zagranicznym pracującym w Polsce w ekspansji krajowej i zagranicznej. I to jest też ten plan, który zamierzam jutro przedyskutować w ramach posiedzenia rządu na rzecz odpowiedzialnego, zrównoważonego rozwoju - zapowiadał wczoraj wicepremier i minister rozwoju.

Strefy ekonomiczne i "biznesowa konstytucja" 

Według założeń Morawieckiego, Polskę czeka prawdziwa gospodarcza rewolucja. Ministerstwo planuje wyróżnić na mapie Polski specjalne strefy ekonomiczne, regiony oraz doliny przemysłowe. W ramach planu nazywanego również "biznesową konstytucją" ma również powstać agencja zajmująca się innowacyjnością.

– Oprócz oszczędności chcemy skorzystać też z tego, że na skutek różnych programów luzowania monetarnego kapitał na świecie jest bardzo tani. Z instytucji typu EBOR(Europejski Bank odbudowy i Rozwoju - przyp.red.), EBI(Europejski Bank Inwestycyjny - przyp.red.) czy przez Plan Junckera chcemy pozyskiwać środki pod przygotowane projekty infrastrukturalne czy biznesowo-infrastrukturalne. W ciągu paru miesięcy chcemy przygotować kilkanaście czy dwadzieścia kilka strategicznych, przekrojowych projektów komercjalizowanych o charakterze infrastrukturalno-biznesowo-przemysłowym – dodał minister.

We wcześniejszych wypowiedziach Morawiecki podkreślał, że jego celem jest pobudzenie polskiej przedsiębiorczości oraz danie impulsu do innowacji.

Dzisiaj szczegóły projektu będzie omawiać Rada Ministrów.

Źródło: biznes.pl, se.pl, newsweek.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze