Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PKW: organy wyborcze są gotowe do przeprowadzenia wyborów

KW 10:00 24 czerwca 2020
wikipedia
Organy wyborcze są gotowe do przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Powołano komisje wyborcze, testy przeszedł system informatyczny – takie informacje podał szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak.

Wybory na urząd prezydenta Polski odbędą się w niedziele 28 czerwca. Głosować na swojego kandydata będzie można bezpośrednio w lokalach wyborczych, osoby chętne lub będąc na kwarantannie, będą mogły głosować korespondencyjnie.


Szef PKW zapewnił, że organy wyborcze są przygotowane na przyjęcie wyborców. Jego zdaniem sytuacja wygląda dobrze. Marciniak zapewnia, że doświadczenie pracowników pozwoli na rozwiązanie pojawiających się problemów podczas przeprowadzenia głosowania w taki sposób, aby nie zakłóciły one problemów.


Szef PKW powiedział, że są już powołane okręgowe komisje wyborcze, a on nie dostał żadnych wiadomości o tym, aby ktoś zrezygnował z pracy w nich podczas najbliższej niedzieli. W obwodowych komisjach zasiądzie 207 tysięcy osób i jak zaznacza, jest naturalne, że członkowie składu rezygnują z uczestnictwa w przeprowadzaniu wyborów.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI: wybory, PKW


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze