Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piotr Nisztor wydaje oświadczenie : postanowienie sądu to skrajny przykład złamania fundamentalnych zasad demokracji

AN 10:10 3 września 2020
Piotr NisztorTV Republika
W środę Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że należy zablokować wydanie najnowszego numeru "Gazety Polskiej" do publicznego obiegu. Chodzi o publikację materiałów śledztwa dziennikarskiego prowadzonego przez Piotra Nisztora na temat szefa PZPN Zbigniewa Bońka. W mediach społecznościowych pojawiły się oświadczenia zarówno Piotra Nisztora jak i Zbigniewa Bońka. ich treść publikujemy poniżej.

W środę na łamach „Gazety Polskiej” ukazał się artykuł Piotra Nisztora „Kapitan SB trzęsie polską piłką”. „Bohaterem” artykułu jest Andrzej Placzyński, prezes firmy Lagardere Sports Poland (LSP), wcześniej działającej pod nazwą SportFive.

– W 2017 roku PZPN, kierowany przez Zbigniewa Bońka, przedłużył z firmą Placzyńskiego umowę na pośrednictwo m.in. w pozyskiwaniu sponsorów dla polskiej reprezentacji - czytamy w tygodniku. Jak podaje „GP”, Placzyński ma ciemną kartę w życiorysie - w latach 1980-1990 pracował w Departamencie I MSW. Ostatnie trzy lata służby spędził jako funkcjonariusz pod przykryciem w Wiedniu". "GP" miała dotrzeć do dokumentów Placzyńskiego, które szczegółowo opisują jego działalność wywiadowczą.

Głęboki PRL

W środę redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz zwołał konferencję prasową. Poinformował na niej, że przewodniczący I wydziału cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Rafał Wagner 27 sierpnia wydał postanowienie zakazujące Nisztorowi publikacji treści związanych ze Zbigniewem Bońkiem.
 
Tomasz Sakiewicz zwrócił uwagę, że postanowienie to zostało wydane przed publikacją artykułu. – Sąd podejmując tę decyzję nie znał treści artykułu, bo go po prostu jeszcze nie było, a mimo to zakazał jego publikacji - podkreślił. – Przyznam, że tego typu działania to jest już taki najgłębszy PRL - dodał.
 
Ograniczanie wolności słowa?
 
W mediach społecznościowych pojawiły się oświadczenia zarówno Piotra Nisztora jak i Zbigniewa Bońka.
 
– To moja pierwsza taka sytuacja w ponad 15-letniej karierze dziennikarskiej – zaznaczył Piotr Nisztor  w Tweeterowym wpisie.
 
– Postanowienie sędziego Rafała Wagnera z I Wydziału Cywilnego z Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 27 sierpnia 2020, nakładające na mnie roczny zakaz publikowania określonych treści dotyczących Zbigniewa Bońka prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, jaki i zablokowanie tych publikowanych wcześniej m.in. na Twitterze oraz YouTube oceniam jako skrajny przykład złamania fundamentalnych zasad demokracji, poważnie ograniczający wolność słowa – czytamy w oświadczeniu dziennikarza.

Oświadczenie w tej sprawie pojawiło się także na profilu Zbigniewa Bońka.

Źródło: Twitter/TV Republika/PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze