Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piontkowski: inspekcje sanitarne nie poddają się emocjom pandemii

ASy 12:43 10 września 2020
Minister poinformował, że 46 szkół pracuje w trybie zdalnymTwitter/MEN
W czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że 46 szkół pracuje w trybie zdalnym, a 92 - w trybie mieszanym, Jednocześnie podkreślił, że w dalszym ciągu prawie 100 proc. szkół pracuje w trybie stacjonarnym.

Minister Piontkowski podczas konferencji prasowej zauważył, że o ile w pierwszych dniach pracy szkół większość przechodziła na całkowitą naukę na odległość, o tyle teraz więcej jest szkół, które stosują system mieszany.

- Wydaje się, że jest to dobre rozwiązanie, ponieważ pozostali uczniowie mogą korzystać z bezpośredniego kontaktu z nauczycielami. Z tego, co widzimy, jest to wynik działania inspekcji sanitarnej, która nie poddaje się emocjom, prowadzi dochodzenie epidemiologiczne i na podstawie obiektywnych danych decyduje, czy cała placówka, czy tylko jej fragment powinien przejść na nauczanie zdalne - wskazał szef MEN.

Dariusz Piontkowski podał, że według danych na czwartek odsetek szkół funkcjonujących całkowicie w trybie zdalnym wynosi tylko 0,09 proc. (46 szkół), a pracujących w trybie mieszanym - 0,19 proc. (92 szkoły).

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze