Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pierwszy ładunek amerykańskiego LNG już w Polsce! "Umocnienie naszej suwerenności politycznej i gospodarczej"

am 16:18 26 lipca 2019
Jarosław Kaczyński / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
W Świnoujściu odebrano pierwszy ładunek LNG dostarczony z USA w ramach umów długoterminowych z firmą Cheniere. "Uniezależniając się od dostaw gazu z Rosji, umacniamy naszą suwerenność polityczną i gospodarczą - napisał w liście Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

List Kaczyńskiego odczytał w Świnoujściu Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. Jak wyjaśnił Naimski, list skierowany jest do Piotra Woźniaka, prezesa PGNiG.

"Realizacja tego kontraktu jest milowym krokiem w sferze zapewnienia Polsce bezpieczeństwa energetycznego poprzez dywersyfikację dostawców oraz kierunków importu. Uniezależniając się od dostaw z Rosji umacniamy naszą suwerenność polityczną i gospodarczą" - napisał Kaczyński. 

 

"Cena sprowadzanego z Ameryki gazu, po uwzględnieniu wszystkich kosztów związanych z jego przetwarzaniem i transportem, jest prawie o jedną trzecią niższa od ceny importowanego przez Polskę gazu rosyjskiego. Jednym słowem jest coraz bezpieczniej i taniej - dodał.

Koncepcja śp. Lecha Kaczyńskiego

Prezes PiS stwierdził również, że "będzie jeszcze lepiej, kiedy ukończony zostanie program rozbudowy świnoujskiego gazoportu, a także inne projekty, jak Baltic Pipe czy pływający gazoport w Gdańsku". "Te inicjatywy są realizacją programu PiS oraz rządu Mateusza Morawieckiego, a tym samym dowodem na naszą wiarygodność" - kontynuował polityk.

Ponadto według niego zwiększając bezpieczeństwo Rzeczpospolitej na wielu płaszczyznach, w tym w wymiarze energetycznym, PiS spełnia to, co obiecało Polakom.

Wskazał przy tym na zasługi śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przypominając, że decyzja o budowie gazoportu w Świnoujściu zapadła 22 maja 2006 r. podczas obrad Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

"Trzeba też pamiętać, że koncepcja mojego świętej pamięci brata była znacznie szersza, bo zakładała daleko idące współdziałanie państw regionu międzymorza, choćby w ramach euroazjatyckiego korytarza transportu ropy naftowej mającego połączyć morza: Kaspijskie, Czarne i Bałtyckie" - napisał Jarosław Kaczyński.

 

Źródło: IAR, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze