Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pielgrzymi do Ostrej Bramy dotarli do Merecza

RO 12:16 19 lipca 2020
Portal TV Republika
Czwarty dzień pielgrzymowania z Suwałk do Ostrej Bramy rozpoczął się Mszą św. w kościele parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lejpunach, której przewodniczył ks. Waldemar Pawelec SAC, przewodnik grupy niebieskiej.

Ksiądz Waldek zwrócił uwagę, że nasza wiara wciąż musi nabierać świeżości, że do kościoła nie możemy przychodzić jak do muzeum i traktować wiary, jak archaicznego przeżytku, ale powinniśmy zawsze przychodzić do naszych świątyń z tęsknoty za Bogiem.

Bezpośrednio po zakończeniu eucharystii i śniadaniu przygotowanym przez miejscowego proboszcza ks. Pauliusa Marciukionisa, pątnicy wyruszyli na kolejny dzień wędrowania do Matki Miłosierdzia. Przed drogą wszyscy wspólnie pomodlili się do Ducha św. o łaskę gorącej wiary dla parafian w Lejpunach i katolików na Litwie. Cały dzisiejszy dzień pielgrzymi ofiarowali natomiast w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Pątnicy tym razem mieli przed sobą do pokonania dystans dwudziestu czterech kilometrów. Na ostatnim etapie, tuż przed Mereczem (Merkine), pielgrzymka przekroczyła Niemen. Dzień zakończył Apel Maryjny w miejscowym kościele, w którym odnaleźliśmy wiele pamiątkowych polskich epitafiów. Po apelu Paweł Piekarczyk w kolejnym pielgrzymkowym recitalu wyśpiewał dzisiaj historię dzielnych polskich Polek. Dziękujemy za intencje przesyłane w komentarzach pod naszymi relacjami, także w mediach społecznościowych i za duchowe z nami pielgrzymowanie. Wszystkie włączamy w naszą pielgrzymkową modlitwę. Na każdej Mszy św. jeden kapłanów modli się w tych intencjach. Oczywiście naszych czytelników zapraszamy na kolejne relacje z trasy Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki z Suwałk do Ostrej Bramy organizowanej przez salezjanów.

_dsc7798_670_01img_0884_670

 


Źródło: Portal TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze