Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PIĘKNE! Wiemy, na co prezes PiS przeznaczył trzynastą emeryturę

M.N. 17:57 19 czerwca 2019
Flickr/Piotr Drabik/CC BY 2.0
Prezes PiS przeznaczył trzynastą emeryturę na wykup koni z rzeźni, a kiedy z prośbą o wsparcie zwróciła się fundacja „Dalej Razem” zajmującą się osobami z autyzmem, Jarosław Kaczyński wspomógł dodatkowo także fundację – poinformował zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

Wcześniej Radio Zielona Góra przekazało informację, że prezes PiS, zgodnie z zapowiedzią, przekazał swoją trzynastą emeryturę na cele charytatywne – środki zasiliły konto stowarzyszenia „Dalej Razem”, które zajmuje się osobami z autyzmem. 

Zastępca rzecznika PiS poinformował, że prezes partii po otrzymaniu trzynastej emerytury przeznaczył ja na ratowanie koni i wykup zwierząt z rzeźni. 

– Już po wpłacie przyszła prośba z fundacji „Dalej Razem”, która pomaga osobom z autyzmem i wówczas prezes uznał, że wspomoże fundację dodatkowymi środkami, które nie pochodziły z jego trzynastej emerytury – dodał Fogiel. 

Zgodnie z uchwaloną na początku kwietnia ustawą, trzynasta emerytura była wypłacona osobom pobierającym: emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych. 

„Trzynastą emeryturę” otrzymały także osoby pobierające rodzicielskie świadczenie uzupełniające, czyli tzw. matczyną emeryturę (jeśli 30 kwietnia miały już przyznane prawo do tego świadczenia).

Źródło: tvp.info, RADIO ZIELONA GÓRA

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze