Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piękne słowa premiera o fladze Rzeczpospolitej! "To symbol, który ma ogromne znaczenie"

PR 9:44 2 maja 2019
twitter.com/PremierRP
Wieszanie flagi w dniu 2 maja to symbol, który ma ogromne znaczenie; pokazujemy swoje przywiązanie i szacunek do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić z rodziną i naszymi sąsiadami, budując wspólnotę Rzeczpospolitej - podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Dzień Flagi obchodzony jest 2 maja na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalonej przez Sejm 20 lutego 2004 r. 

- Wieszanie flagi w dniu 2 maja to symbol, który ma ogromne znaczenie. Pokazujemy swoje przywiązanie i szacunek do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić z rodziną i naszymi sąsiadami, budując wspólnotę Rzeczpospolitej - napisał Morawiecki w czwartkowym wpisie na Twitterze.

Szef rządu do wpisu dołączył krótki film, na którym sam wiesza biało-czerwone flagi na swoim domu.

 

Premier spotkał się dziś z harcerzami, kombatantami i działaczami opozycji antykomunistycznej w Szczecinie.

- Polskość wyznaczana przez biało-czerwoną to wybór, to stan ducha; polskość oznacza solidarność, wolność, wielkość - mówił premier. 

- Barwy biało-czerwone, nasza flaga to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość - dodał Morawiecki.

 

Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu.

Wraz z Dniem Flagi 2 maja w Polsce jest obchodzony Dzień Polonii i Polaków poza granicami kraju, ustanowiony przez Sejm 20 marca 2002 roku.

 

Źródło: twitter.com/PremierRP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze