Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piękna akcja! Bezdomni uporządkują bezimienne groby

K.B. 15:21 21 października 2019
pixabay
Akcja „Bezdomni dla Bezimiennych” odbędzie się w sobotę 26 października. Już po raz siódmy osoby bezdomne wraz z wolontariuszami Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego wyruszą na Cmentarz Południowy w Antoninowie koło Warszawy, aby uporządkować groby nieznanych zmarłych.

Mogiły, które zostaną uporządkowane, to groby osób o nieustalonej tożsamości pochowanych w bezimiennych mogiłach. Na tabliczkach nad mogiłami widnieje napis „NN” lub „Szczątki Ludzkie”. Grobów tych nikt nie odwiedza i nikt nie dba o nie.

Akcja rozpocznie się wspólną mszą św. o godz. 7.00 w kościele Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Miodowej 13 w Warszawie. Eucharystia sprawowana będzie za zmarłych bezimiennych, którzy za życia mieli swoje imię i nazwisko, a po śmierci nie udało się go ustalić.

Akcja porządkowania bezimiennych grobów jest szczególnie ważna dla osób bezdomnych, ponieważ to najczęściej oni stają się po śmierci bezimienni. Pochowani są tam również ludzie całkowicie samotni, chorzy, uzależnieni i opuszczeni, którzy z różnych powodów znaleźli się w tragicznej sytuacji jeszcze za życia.

– Chcemy się za nich modlić, pamiętać o nich i tę pamięć wyrazić w prostych czynach posprzątania ich grobów – zapowiada Fundacja Kapucyńska.

Uporządkowanych zostanie około 200 grobów, wymienionych około 100 drewnianych krzyży i posadzonych około 200 chryzantem. Na grobach stanie 200 zniczy.

– Razem z grupą około 25 osób bezdomnych i kilkoma wolontariuszami spędzimy na cmentarzu kilka godzin (od ok. godz, 9.30 do 17.00) i razem wrócimy do Domu bł. Aniceta Jałmużnika, aby zjeść wspólny posiłek – informuje Fundacja Kapucyńska.

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze