Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PFRON: Parodiowanie osób niepełnosprawnych w jakimkolwiek celu zasługuje na kategoryczne potępienie

AS 18:39 20 września 2019
zrzut ekranu: youtube / Cloud Strife
– Do osób niepełnosprawnych powinniśmy odnosić się z należnym im szacunkiem i otaczać adekwatną do potrzeb opieką. Parodiowanie osób niepełnosprawnych w jakimkolwiek celu zasługuje na kategoryczne potępienie - oceniła prezes zarządu PFRON Marlena Maląg.

OŚWIADCZENIE PFRON: 

 

W związku z kontrowersyjną akcją pt. „Nie świruj, idź na wybory” Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych krytycznie ocenia sposób przedstawienia w nim osób niepełnosprawnych. Parodiowanie osób z niepełnosprawnościami stygmatyzuje tę grupę społeczną i poniża w oczach opinii publicznej.

 

 Do osób niepełnosprawnych powinniśmy odnosić się z należnym im szacunkiem i otaczać adekwatną do potrzeb opieką. Parodiowanie osób niepełnosprawnych w jakimkolwiek celu zasługuje na kategoryczne potępienie. Każdy, kto w życiu spotkał osoby z niepełnosprawnościami wie, że często są to ludzie  wyjątkowi, niezwykle wrażliwi, ufni i otwarci na świat. Ludzie, którzy niczym w swoim życiu nie zasłużyli na taki sposób przedstawienia. Jako instytucja apelujemy o to, by zaprzestać tej krzywdzącej i stygmatyzującej akcji – ocenia prezes zarządu PFRON Marlena Maląg.

Źródło: PFRON

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze