Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PE: Merkel przedstawia swoją wizję UE

AKŁ 16:30 8 lipca 2020
PAP
-Europa musi stać się bardziej zielona, cyfrowa i bardziej konkurencyjna. Europa ma na scenie międzynarodowej pilnować porządku i praworządności. Taka jest moja wizja - powiedziała w Parlamencie Europejskim w Brukseli kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Przedstawiła tam priorytety niemieckiej prezydencji w Radzie UE.
Ochrona klimatu, wartości, przywództwo na arenie międzynarodowej i solidarność w obliczu kryzysu, to priorytety niemieckiej prezydencji w Radzie UE.
 
Niemieckie przewodnictwo, przypadające na czas największego kryzysu, z jakim mierzy się Unia Europejska od lat, zaczęło się 1 lipca i potrwa pół roku. Merkel, która przyjechała do PE do Brukseli z pierwszą podróżą zagraniczną od wybuchu pandemii, wyłożyła eurodeputowanym swoją wizję Europy, apelując do nich o pomoc w docieraniu do obywateli.

"Spotkania z ludźmi, spotkania twarzą w twarz są czymś, czego tak jak i państwu, bardzo mi brakowało" - powiedziała kanclerz zdejmując maseczkę ochronną na czas swojego wystąpienia. Część eurodeputowanych uczestniczy w posiedzeniach zdalnie, ale w środę po południu w sali plenarnej zgromadziło się sporo - jak na standardy ostatnich miesięcy - osób.

Wśród priorytetów Berlina są prawa podstawowe, jedność, zmiany klimatyczne, cyfryzacja, a także odpowiedzialność Europy za losy świata.

-Europa musi stać się bardziej zielona, cyfrowa i bardziej konkurencyjna. Europa ma na scenie międzynarodowej pilnować porządku i praworządności. Taka jest moja wizja- mówiła europosłom Merkel.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze