Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Paweł Majewski nowym prezesem PGNiG

ASy 20:59 10 listopada 2020
Nowy prezes PGNiGTwitter/PGNiG
We wtorek Rada Nadzorcza PGNiG powołała dotychczasowego prezesa Grupy Lotos Pawła Majewskiego na prezesa zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego. Majewski obejmie stanowisko 12 listopada.

Jako prezes Grupy Lotos zajmował stanowisko od 3 lutego 2020 r.

Rada Nadzorcza PGNiG powołała go na prezesa kadencji, która skończy się 10 stycznia 2023 r. Poprzedni prezes PGNiG, Jerzy Kwieciński złożył rezygnację z dniem 22 października 2020 r. 28 października Rada Nadzorcza PGNiG powierzyła pełnienie obowiązków prezesa wiceprezesowi Jarosławowi Wróblowi.

Majewski ma za sobą bogate doświadczenie kierownicze - zasiadał na kierowniczych stanowiskach m.in. w PETROLOT (obecnie ORLEN Aviation), a także w PGNiG Termika - spółce z Grupy Kapitałowej PGNiG.

Pełnił również funkcję członka zarządu w DO & CO Poland, wiceprezesa Zarządu Huty Stalowa Wola oraz prezesa Zarządu Airport Cleaning Service. Był też członkiem rad nadzorczych, m.in. Jelcza i ZEM Łabędy.

PGNiG to spółka giełdowa notowana na GPW od września 2005 r. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego. 71,88 proc. akcji należy do Skarbu Państwa, pozostałe 28,12 proc. do innych akcjonariuszy. Kapitalizacja spółki według kursu akcji z wtorku to prawie 28 mld zł.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze