Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek nie spotka się z młodzieżą na krakowskich Błoniach?

apu 7:53 22 grudnia 2014
FLICKR/ALFREDO BORBA/CC BY-SA 4.0
Było niemal pewne, iż spotkanie młodych chrześcijan z całego świata z papieżem Franciszkiem w 2016 r. odbędzie się na krakowskich Błoniach. Tymczasem wiele wskazuje na to, że odprawi on mszę św. nie na Błoniach, lecz w Brzegach – informuje “Dziennik Polski”.

Według nieoficjalnych informacji gazety, hierarchowie Stolicy Apostolskiej z kilku proponowanych im miejsc wybrali właśnie tę niewielką wieś w gminie Wieliczka. Przedstawiciele komitetu organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 – a może niebawem Kraków-Wieliczka 2016 – nie chcą potwierdzić tej informacji. Dają do zrozumienia, że jeszcze przez pewien czas są zobowiązani do zachowania tajemnicy.

Krakowskie Błonia, o powierzchni 48 ha, wydają się za małe, ze względu na możliwość przybycia około 2 mln pielgrzymów z całego świata. Na tę uroczystość potrzebny jest teren co najmniej trzykrotnie większy. Dlatego z inicjatywy władz Wieliczki powstał plan B. Jak powiedział gazecie burmistrz tego miasta Artur Kozioł, Wieliczka już od dłuższego czasu przygotowuje się do przyjęcia papieża Franciszka i młodzieży. Miałoby to nastąpić na należącym do gminy terenie rekreacyjnym we wsi Brzegi. To część tzw. Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, która ma 240 hektarów. W Brzegach znajdują się dwa akweny wodne, staw z wysepką i sporo terenów zielonych.

Burmistrz Wieliczki obliczył, że odległość z centrum Krakowa do Brzegów to dokładnie 19 km.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze