Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek na mszy na stadionie w Tbilisi: Mała umiłowana trzódko Gruzji powierz się Chrystusowi

kmk 12:37 1 października 2016
Papież Franciszek wjeżdża na stadion im. Micheila Meschiego w Tbilisitwitter.com/DFWatch
Pierwszym punktem programu drugiego dnia papieskiej pielgrzymki do Gruzji była msza święta odprawiona na stadionie w Tbilisi. Wzięło w niej udział kilka tysięcy ludzi.

We mszy prowadzonej dziś przez papieża Franciszka na stadionie w Tbilisi wzięły udział delegacje kościoła obrządku chaldejskiego, kościoła ormiańskiego i innych wyznań chrześcijańskich. Uczestniczyć miała też zapowiedziana wcześniej delegacja prawosławnego patriarchatu, jednak to nie doszło do skutku. Prawosławny patriarchat krytycznie odnosi się do Watykanu.

Papież Franciszek wygłosił do wiernych homilię, w której przestrzegał przed uleganiem modom i „światowemu życiu”, a także docenił kobiety: matki i babcie, które pełnią niezastąpioną rolę w przekazywaniu wiary nowym pokoleniom.

Jeszcze dziś Ojciec Święty odwiedzi ośrodek pomocy dla osób niepełnosprawnych w Tbilisi, prowadzony przez ojców kamilianów z Polski, jak również pojedzie do Mcchety, jednego z najsatarszych miast Gruzji, gdzie odwiedzi katedrę Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego Sweti Cchoweli, która jest miejscem koronacji i pochówku dawnych władców Gruzji.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze