Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież apeluje o międzynarodową współpracę i wspólne poszukiwania szczepionki

K.B. 13:55 3 maja 2020
Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o międzynarodową współpracę w celu rozwiązania kryzysu wokół pandemii koronawirusa i połączenie wysiłków naukowców, by wypracować szczepionkę i skuteczne leczenie. Apel wystosował po południowej modlitwie w Watykanie.

Zwracając się za pośrednictwem mediów do wiernych z biblioteki Pałacu Apostolskiego po odmówieniu modlitwy maryjnej Regina coeli papież powiedział: "Po raz kolejny pragnę wyrazić moją bliskość z chorymi na Covid-19 oraz tymi, którzy opiekują się wszystkimi cierpiącymi w każdy sposób z powodu pandemii".

 

"Pragnę jednocześnie wesprzeć międzynarodową współpracę podejmowaną poprzez różne inicjatywy, by odpowiedzieć odpowiednio i skutecznie na ciężki kryzys, jaki przeżywamy" - dodał Franciszek.

 

Następnie oświadczył: "Ważne jest połączenie zdolności naukowych, w sposób przejrzysty i bezinteresowny, by wynaleźć szczepionki i leczenie oraz zagwarantować powszechny dostęp do niezbędnych technologii, które umożliwią każdej zakażonej osobie w każdej części świata otrzymanie koniecznej kuracji".

 

Papież przypomniał, że maj jest miesiącem maryjnym, w którym wierni odwiedzają sanktuaria dedykowane Matce Bożej.

 

"W tym roku z powodu sytuacji sanitarnej udajemy się duchowo do takich miejsc wiary i oddania, by złożyć w sercu Świętej Dziewicy nasze troski, oczekiwania i plany na przyszłość" - podkreślił.

 

Franciszek ogłosił również, że poparł propozycję tworzonego przez przywódców religijnych Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, by 14 maja ogłosić dniem modlitwy i postu oraz dzieł miłosierdzia dla wiernych wszystkich religii po to, by - jak dodał - "błagać Boga o pomoc dla ludzkości i przezwyciężenie pandemii koronawirusa". Zaznaczył, że "modlitwa ma wartość uniwersalną".

 

Po samotnym odmówieniu modlitwy, po raz kolejny od marca, papież stanął w oknie Pałacu Apostolskiego, wychodzącego na zamknięty od tygodni plac Świętego Piotra. Popatrzył na pusty plac i pobłogosławił.

Źródło:

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze