Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pałka: PO może przestać istnieć

kg 19:27 11 lutego 2016
Piotr Pałka i Kamil LipińskiTelewizja Republika
– PO, które wydawało się lustrzanym odbiciem PiS-u jest na najlepszej drodze, aby być partią, która będzie miała trwale kilka-kilkanaście procent, albo nawet przestanie istnieć (…) nawet ich elektorat traktuje ich niechętnie – powiedział Piotr Pałka z portalu "Rebelya.pl".

Zdaniem Pałki program 500+, to bardzo istotny fakt w polskiej polityce i duży atut. Jak dodał, należy się jednak bronić przed myśleniem, że wyborca, który dostanie 500 złotych automatycznie powiąże ten fakt z obecnym rządem.

Z kolei Kamil Lipiński z "Magazynu Kontakt” przypomniał, że często sukces polityki społecznej może przyczynić się do upadku partii. Według niego, to co było ciekawe w ostatnich debatach nad projektem, to fakt, że miał być programem demograficznym, a włączono go we wszystko.

Publicyści rozmawiali również o polskiej opozycji. W ocenie Pałki występuje w niej bardzo poważny kryzys przywództwa. – Wydawało się, że Petru wykorzystuje dobrze swoje 5 minut, ale tak się nie stało. Wydaje się, że mając na uwadze jego ostatnie wpadki, nie jest to człowiek szerokich horyzontów. Od szerokich horyzontów zależy wizja, zdolność do umiejętności budowania zaplecza – stwierdził.

W kontekście KOD-u Lipiński podkreślił, że ruch stanie teraz przed dużym wyzwaniem zmiany struktury z konfrontacyjnej na mniej bojową. Jak dodał, KOD ma potencjał, aby stworzyć pewną refleksję, ale w tej chwili jej nie tworzy.

Pałka ocenił, że KOD nie posiada wielu modelowych cech ruchu społecznego, zaś sama osoba lidera podważa jego wiarygodność. – Sam lider zgłasza ambicje, żeby być trybunem ludowym, a potem z tych ambicji się wycofuje. Same zakusy, żeby przejąć KOD też mu nie ułatwią sprawy – dodał.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze