Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pakistan: Islamski wyrok zamiast sprawiedliwości

PZ 21:40 9 sierpnia 2020
islampixabay.com
Maira Shabaz została uprowadzona przez muzułmanina. Zmusił ją do ślubu i przejścia na islam. Dziewczynka ma 14 lat i jest chrześcijanką. Rodzina od wielu miesięcy walczy o powrót córki do domu. Sąd wydał wyrok w którym wziął stronę porywacza.

Maira Shahbaz została porwana końcem kwietnia nieopodal swego domu w Fajsalabadzie przez kilku uzbrojonych mężczyzn. Zdesperowana matka zgłosiła sprawę w sądzie, jednak oprawca, którym jest znany wszystkim fryzjer Mohamad Nakash przedstawił na rozprawie sfałszowane dokumenty mówiące, że dziewczyna jest pełnoletnia i wyraziła zgodę na jego poślubienie. Sąd przyznał mu rację, mimo że prawnik rodziny przedstawił jej akt urodzenia i dokumenty szkolne, które dobitnie świadczyły o jej prawdziwym wieku.

Matka nie poddała się w walce o córkę. Sędzia okręgowy nakazał dziewczynce opuścić dom mężczyzny i do czasu ponownego rozpatrzenia sprawy umieścić ją w schronisku dla kobiet. Sąd po ponownym przyjrzeniu się sprawie stwierdził ważność małżeństwa, a Maira musi wrócić do męża.

Prawo wielu pakistańskich prowincji zabrania ślubu z nieletnimi, jednak prawo szariatu jest bardziej respektowane. W Pakistanie rozwija się proceder handlu nastolatkami przeznaczonymi na islamskie żony. Tylko w ubiegłym roku uprowadzono w tym celu tysiąc nieletnich dziewcząt.

Źródło: ekai.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze