Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Padły już nazwiska możliwych następców Marka Kuchcińskiego. Decyzja zapadnie podczas piątkowego posiedzenia Sejmu

am 16:56 8 sierpnia 2019
Wikimedia Commons
– W piątek posiedzenie Sejmu, na którym Izba wybierze nowego marszałka – powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Wśród kandydatów wymienia się trzy nazwiska: Ryszarda Terleckiego, Małgorzaty Gosiewskiej oraz Małgorzaty Wasserman.

Marek Kuchciński zapowiedział na czwartkowej konferencji prasowej, że w piątek złoży rezygnację ze swojej funkcji. Dymisja ma związek z opisywanymi przez media lotami marszałka Sejmu i jego rodziny rządowymi samolotami. Prezes PiS wskazał na konferencji prasowej, że Kuchciński nie złamał prawa i istniejących obyczajów, a decyzja o dymisji jest dowodem na to, że rząd słucha Polaków i służy Polsce.

Po tej decyzji rozpoczęły się spekulacje dot. Nowego marszałka niższej izby parlamentu. – Mamy wielu świetnych kandydatów. Każda z tych osób cieszy się zaufaniem społecznym – mówił Ryszard Czarnecki w rozmowie z Polsat News.

Wiadomo, że obowiązki marszałka Sejmu bezpośrednio po dymisji Kuchcińskiego obejmie Ryszard Terlecki. Regulamin Sejmu głosi, że "w przypadku rezygnacji z funkcji Marszałka Sejmu, obowiązki Marszałka Sejmu sprawuje najstarszy wiekiem wicemarszałek Sejmu". Najstarszym spośród pięciorga wicemarszałków jest właśnie Ryszard Terlecki (PiS).

Tego samego dnia Sejm wybierze nowego marszałka. Oprócz ww., wymieniane kandydatury to również Małgorzata Gosiewska oraz Małgorzata Wasserman.

Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze