Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Owsiak przekonuje: Finanse fundacji są przejrzyste. Na konferencji wyrzuca dziennikarza za niewygodne pytanie

mk 15:08 8 stycznia 2015
telewizja republika
– Nikt nie ma prawa obrażać tych, którzy grają z nami – podkreśla Jerzy Owsiak w przededniu 23. Finału WOŚP. Zdenerwowany szef WOŚP wyrzucił z konferencji prasowej dziennikarza TV Republika.

– Proszę tego pana stąd wziąć – wykrzyknął zza konferencyjnego stołu Jerzy Owsiak, po czym dziennikarz TV Republika Michał Rachoń został z niej siła wyrzucony. Wcześniej reportera naszej stacji i kamerzysty nie wpuszczono na konferencję, odmawiając akredytacji. CZYTAJ WIĘCEJ…

Jak co roku przed Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, internet zalewa fala krytyki pod adresem fundacji, jej szefa, a także prowadzonych przez nią działań. Szczególnie często kwestionowana jest uczciwość Owsiaka i pracowników fundacji. Krytycy Owsiaka zwracają uwagę na liczne nieprawidłowości w funkcjonowaniu firm działających wokół WOŚP. O nieprawidłowościach wielokrotnie informowaliśmy na antenie Telewizji Republika oraz na portalu telewizjarepublika.pl.

– W imieniu milionów Polaków, którzy grają z nami, żądam, aby nam nie przeszkadzać – apelował Owsiak w na konferencji prasowej na temat 23. Finału.

Szef WOŚP przekonywał, że finanse fundacji są przejrzyste i ściśle kontrolowane, a kupowane przez nią urządzenia służą milionom ludzi w całej Polsce. – Na szczęście nasze urządzenia nie mają czipa, który rozpoznaje złego lub dobrego człowieka i leczą wszystkich – mówił Owsiak, zapewniając, że również każda z krytykujących WOŚP osób może liczyć na pomoc w przypadku choroby swojej lub kogoś ze swoich bliskich.

Jak poinformował Owsiak, w tym roku kolorami Finału WOŚP są kolory tęczy. Wyjaśnił, że tęcza symbolizuje nadzieję, a Finał mówi o nadziei, bo w chorobie szybka diagnoza i szybkie leczenie to nadzieja na powrót do zdrowia.

W czasie tegorocznego Finału pieniądze dla WOŚP zbierać będzie 120 tys. wolontariuszy, nie tylko w Polsce, ale również w kilkudziesięciu sztabach zagranicznych. Do czwartku zarejestrowano 1474 sztabów krajowych, 43 zagraniczne, 32 skarbony stacjonarne i 120 imprez zamkniętych.

Źródło: pap, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze