Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ostatnie pielgrzymki docierają na Jasną Górę!

AS 18:52 14 sierpnia 2019
flickr
W Częstochowie trwa szczyt pielgrzymkowy przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny. Od kilu dni na Jasną Górę wciąż przybywają pielgrzymi z całej Polski. Na miejsce dotarło już kilkadziesiąt tysięcy pątników.

W sierpniu odbywa się najwięcej pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Co roku tylko w tym miesiącu do jednego z najważniejszych polskich sanktuariów zmierza ponad 40 pielgrzymek pieszych. Łącznie pątnicy pokonują ponad 15 tys. kilometrów. 

 

Na Jasną Górę wciąż przychodzą pielgrzymi z całej Polski. To ostatni dzień, kiedy do Częstochowy zmierzają pątnicy na odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dotarły pielgrzymki m.in. z Podlasia, Płocka, Lublina, Zamościa, Łowicza. Wędrują profesorowie i robotnicy, rolnicy, młodzi i starzy, dzieci pod sercami matek, a nawet wielopokoleniowe rodziny

 

Po 9 dniach wędrówki na Jasną Górę dotarli pielgrzymi z 308. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej. - Pielgrzymka Piesza była wołaniem o beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego i przygotowaniem do podniesienia do rangi sanktuarium kościoła św. Ducha - przypomina kierownik Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki.

 

Rano na Jasną Górę dotarła 39. Piesza Pielgrzymka Podlaska. W tym roku pątnikom z diecezji siedleckiej towarzyszyło hasło ,"W mocy Ducha Świętego". Na Jasną Górę razem z pielgrzymami wszedł biskup siedlecki Kazimierz Gurda, a wszystkie grupy witał kierownik Pielgrzymki ks. Paweł Bielecki. 

W 39. Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej uczestniczył około 3200 osób. Posługiwało im 70 księży, 24 alumnów, 15 sióstr i braci zakonnych. Nad zdrowiem pątników czuwało pięciu lekarzy i 111 osób ze służby medycznej. 

Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę trwała ponad dwa tygodnie. Najdłuższą trasę - ponad 400 km pokonała grupa z Włodawy, która wędrówkę rozpoczęła 31 lipca. Pątnicy z diecezji siedleckiej wezmą dziś udział w Mszy św. na zakończenie Pielgrzymki sprawowanej na Wałach Jasnogórskich. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze