Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ostatni etap 77. Tour de Pologne. Kto zatriumfuje?

ASy 9:35 9 sierpnia 2020
Etap rozgrywa się w górachTwitter/Tour de Pologne
W niedzielę odbędzie się piąty, a tym samym ostatni etap 77. edycji Tour de Pologne. Przed zawodnikami trasa 188 km z Zakopanego do Krakowa. Belg Remco Evenepoel, który dzień wcześniej w świetnym stylu wygrał etap w Bukowinie Tatrzańskiej, w klasyfikacji generalnej jest o krok od zwycięstwa.

Zawodnik ekipy Deceuninck-Quick Step wyprzedza o blisko dwie minuty Duńczyka Jakoba Fuglsanga (Astana) oraz o blisko dwie i pół minuty Brytyjczyka Simona Yatesa (Mitchelton-Scott).

Czwarte miejsce zajmuje Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), który traci do Yatesa cztery sekundy. Nasz rodak nie jest jednak przekonany o swoim wejściu na podium.

- Na zakończenie wyścigu sprinterski etap do Krakowa, na którym będziemy chcieli pomóc wygrać Pascalowi Ackermannowi - mówił Majka na mecie w Bukowinie Tatrzańskiej.

Piąty etap liczy 188 km. Na trasie znajdują się górskie premie w Zębie (10 km), Krowiarkach (58 km) i na Górze Makowskiej (87 km) oraz lotna premia w Czarnym Dunajcu (27 km). Około godz. 18.50. kolarze zakończą swój wyścig na krakowskich Błoniach.

 

Źródło: polskieradio24.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze